ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

 

Metin AK

Pamukkale Üniversitesi

Fen edebiyat Fakültesi

KİMYA BÖLÜMÜ

 

- Ana Sayfa

- CV
- Bildiriler
- Makaleler
- Ders Programı
- Dersler
- Linkler
- Mathcad
- İnteraktif Kimya
     Kimyasal MIME
     Gif Animasyonları
     VRML
     JAVA
     İnteraktif NMR
     İnteraktif IR
     İnteraktif MS
- Leaching Kinetic
- Chemical Software
- Chemical Journal
- İletişim
- Güncel Haberler
- Fotoğraf Albümü
- Ziyaretçi Defteri
 

 

 

 

  PDB

 

Windows Protein Data Bank (WPDB):

PDB formatındaki üç boyutlu biyokimyasal makromolekülleri görüntüleyebilen programlardan biridir. Bu program Computational Center for Macromolecular Structure (CCMS) (San Diego Supercomputer Center) tarafından ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WPDB programı içerisinde birçok protein, nükleik asit ve ilginç makromoleküllerin PDB dosyaları, arama araçları ve makromoleküllere ait hidrofobiklik, polarite, izoelektrik nokta gibi özellikler hazır olarak bulunmaktadır.

 SWISS-PDB Viewer:

SWISS-PDB Viewer (önceki adı Prot3Dviewer) yine PDB dosyalarını görüntüleyebilen bir uygulama programıdır. Birkaç protein aynı anda analiz edilebilir ve bu proteinlerin aktif bölgeleri ve diğer ilgili bölümleri karşılaştırılabilir. Aminoasitlerin mutasyonları, atomlar arasındaki uzaklıklar, açılar ve hidrojen bağları gibi bilgiler menü arayüzeyleri ve öğretici grafikler ile kolaylıkla elde edilebilir.

 CSChem3D Net:

CS Chem3Dnet Cambridge Soft şirketinin piyasaya sürdüğü CS Office paket programının bir parçası olan Chem3D programının bir “Net” versiyonudur.

 XMol:

Minnesota Supercomputer Center Inc. tarafından üretilmiş 3D molekül modellerini görüntüleyebilen bir programdır. Bağ açıları ve atomlar arası uzaklıkların hesaplanmasına ve moleküldeki atomların kullanıcı tarafından yeniden düzenlenmesine izin veren bir programdır. 

       

 
Ar. Gör. METİN AK
Pamukkale Üniversitesi, Fen edebiyat Fakültesi.
<<< KİMYA BÖLÜMÜ >>>
metinak@pamukkale.edu.tr